Швейцарец игра на три финала на европейското първенство по футбег в София

Карим Даук от Швейцария взе участие и в трите финала на хек над мрежа на 17-о европейско първенство по футбег в София, което завърши късно снощи. От трите си двубоя обаче швейцарецът успя да спечели само един, а в другите два остана със сребърните медали. Даук се представи отлично и взе титлата в мача си на сингъл срещу актуалния световен шампион на двойки Артур Ледаин (Франция), който беше най-атрактивният състезател на Евро 2015. Трети в класирането е германецът Ясин Катеб.

Във финала на смесени двойки партньор на Даук беше словенката Лена Млакар, а техни съперници - Ив Крейл (Германия) и Юлия Клоуда (Русия). Даук и Млакар успяха да вземат безпроблемно първия гейм, но в следващите два Крейл и Клоуда надиграха противниците си и спечелиха златните медали. Трети завършиха Артур Ледаин и финландката Пия Тантаримаки.

Най-очакваният мач беше този на двойки при мъжете, в който германците Ив Крейл и Флориан Гьотце защитиха титлата си срещу Даук и французина Гриша Теленбах с победа с 2:0 гейма. Бронзовите медали в тази дисциплина спечелиха германците Ули Хазе и Андреас Волф.

В състезанието на фрийстайл очаквано доминираше чехът Вашек Клоуда, който спечели трите финала в дисциплините, които се играха в събота. По-късно вечерта обаче 12-кратният световен шампион изкълчи глезена си при улична демонстрация в центъра на София. Това даде възможност на сънародника му Милан Бенда да вземе златния медал в дисциплината "рутин", която се проведе в неделя.

Най-добре от българските състезатели се класира Росен Русев, който зае десета позиция от общо 30 състезатели в надпреварата на сингъл на хек над мрежа. Той получи и специален подарък от Ирена Димитрова, директор на Дирекция "Превенция, интеграция, спорт и туризъм" към Столична община. В състезанието на двойки Радослав Русев и Иван Станев завършиха на 11-о място от 23 отбора.

Организаторите на европейското първенство Sports Management Bulgaria и Urban Komba Footbag Club получиха изключително висока оценка от международната федерация в този спорт и дори беше обсъдена възможността София да бъде домакин на световния шампионат през 2017 година.