Бляскава церемония закри Европейските игри

Първите Европейски игри бяха тържествено закрити с бляскава церемония на Олимпийския стадион в Баку. Зрителите останаха възхитени от красивата феерия от танци и фойерверки. Българското знаме на официалната церемония по закриването бе носено от Стефани Стоева, която в тандем със сестра си Габриела донесе единствения златен медал на България. Страната ни спечели общо 10 отличия и завърши на 27-мо място в общото класиране по медали.

Първите в историята игри на Европейската общност се проведоха през последните 16 дни в столицата на Азербайджан, като българските спортисти завоюваха общо 10 медала. Най-големият успех дойде от сестрите Габриела и Стефани Стоеви, които спечелиха титлата в турнира по бадминтон на двойки. Страхотно се представи и мъжкият национален отбор по волейбол, който спечели сребърен медал, като същото отличие ни донесе още борбата, самбото и стрелбата. 5 бяха бронзовите отличия за България. Победител в класирането по медали стана Русия, а Азербайджан и Великобритания допълниха тройката.