Спартак (Плевен) надви Нефтохимик

С победа – 4:2 над бургаския Нефтохимик започна поредицата от контроли плевенският Спартак. Двубоят се игра в Трявна.

Получи се двуостър мач, а заслугата е на съперниците, които заложиха на атакуващия футбол.

Плевенчани откриха резултата в средата на първата част. В 23-ата голмайсторът им Стефан Христов проби и подаде на Антони Иванов, който мигновено насочи топката в мрежата на противника. Бургазлии реагираха бързо и само след минути възстановиха равенството, наказвайки грешка в плевенската отбрана. Атаките към двете врати продължиха, но до почивката нов гол не падна.

Това обаче се случи в 55-ата минута, когато след корнер Стенислав Георгиев се извиси над всички и с глава даде отново аванс на Спартак. Малко след това обаче плевенски бранител спря топката с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, след изпълнението на която равенството бе възстановено.

Спартаковци нанесоха своя удар само за 4 минути. Първо в 77-ата Васил Шопов изведе Христо Кирев на изгодна позиция и той реализира за 3:2. После в 81-ата пък бургаски защитник повали в наказателното поле Иван Денков. Шопов изпълни безгрешно отсъдената дузпа за крайното 4:2.