Турция доминира на Международната младежка купа по планинско бягане

Състезателите на Турция доминират сред победителите на проведената днес в Смолян международна младежка купа по планинско бягане. Индивидуалното класиране при момичетата оглави Бахар Аталай /Турция/, а при момчетата - Даниел Патис /Италия/. Лидери в отборното класиране са Турция /момичета/ и Италия /момчета/. Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов, Бруно Годзелино, президент на Световната асоциация по планинско бягане /WMRA/, кметът и областният управител на Смолян - Николай Мелемов и Недялко Славов, връчиха наградите на победителите.

Състезанието е за юноши и двойки младша възраст от 16 до 18 г. Общо 121 атлети от 15 страни участваха в надпреварата, която се проведе по 1.8-километрово трасе с денивелация около 200 м в района на Смолянските езера. Дистанцията при момчетата е 5.4 км /три обиколки/, а при момичетата- 3.6 км /две обиколки/. Бруно Годзелино благодари на домакините за отличната организация на спортното събитие и връчи почетни плакети на Николай Мелемов и Добромир Карамаринов, президент на Българската федерация по лека атлетика.