Колумбия удари Бразилия, "селесао" ще трепери до последно (галерия)

Колумбия победи с 1:0 Бразилия в двубой от предварителна група С на турнира Копа Америка, който се провежда в Чили. Двубоят беше изключително важен за тима на Колумбия. "Селесао" стартира с победа над Перу, докато Хамес Родригес и компания загубиха изненадващо от Венецуела и се нуждаеха поне от точка срещу днешния си съперник, за да запазят шансове да продължат.

С успеха обаче всичко се обърна и сега Бразилия ще трябва да трепери за класирането си напред в последния мач срещу Венецуела.
Колумбия взе скалпа на Бразилия
Попадението за Колумбия отбеляза Джейсън Мурильо в 36-ата минута, който се възползва от неразбория в наказателното поле на Бразилия и с удар отблизо откри резултата. В 89-ата минута Хамес Родригес беше близо до отбелязване на втори гол във вратата на Бразилия, но ударът му беше отклонен с върха на пръстите от стража на "селесао" Джеферсон.

След последния съдийски сигнал на терена възникна напрежение. Неймар провокативно изстреля топката в гърба на играча на Колумбия Пабло Армеро и беше награбен от съотборниците му. Най-активен в търсенето на справедливост беше Карлос Бака. Реферът реагира като показа червени картони на бразилеца и на Бака.
Загубата сложи край на серията от 11 поредни победи на Бразилия, а пък Колумбия постигна първия си успех над именития съперник от 1991 г. насам.

Бразилия - Колумбия 0:1

0:1 - Мурильо (36)

Бразилия: Джеферсон, Дани Алвес, Тиаго Силва, Миранда, Фирипе Луиш, Фернандиньо, Елиас, Вилиан, Фред, Роберто Фирмино, Неймар.

Колумбия: Оспина, Сунига, Мурийо, Сапата, Армеро, Куадрадо, Санчес, Кардона, Хамес Родригес, Тео, Фалкао.