Лудогорец отстрани ЦСКА при юношите набор 2000

ЦСКА завърши 0:0 с Лудогорец на терена на комплекс Царско село във втори четвъртфинал на републиканското първенство за деца (родени 2000 г). По този начин разградчани продължават напред на полуфиналите, след като в първата среща биха с 3:0.

Очаквано Славия постигна втора победа над Черно море (Варна) на собствен терен. Белите този път се наложиха с 4:2, като две попадения вкара снажният централен нападател Кристиян Димитров, а по един добавиха Пиер Пиеров и Филип Кръстев. В първата среща Славия спечели с 2:1 под Аспаруховия мост във Варна. Литекс постигна втора лесна победа над Ботев (Враца) и сега се наложи с 5:1 като гост.

Приятната изненада на първенството е частната школа Ботев 2002 (Пловдив), която елиминира Берое с 2:1 у дома и 1:1 преди три дни в Стара Загора. Вчера се изиграха четвъртфиналите при юношите (старша възраст), като за полуфиналите се класират ЦСКА, Локомотив (София), Черно море (Варна) и Ботев (Пловдив). И за двете възрасти жребият ще се тегли в петък от 11.30 часа.

Всички резултати от четвъртфиналите на републиканското първенство за деца (родени 2000 г):
ЦСКА - Лудогорец 0:0 (в първата среща 0:3)
Славия - Черно море 4:2 (2:1)
Ботев (Враца) - Литекс 1:5 (0:6)
Ботев 2002 (Пловдив) - Берое 2:1 (1:1)