САЩ с втора победа над Полша след 3:1

Победителят в Световната волейболна лига за 2014 година САЩ записа 6-та поредна победа в тазгодишното издание на турнира. Момчетата на селекционера Джон Спероу обърнаха и се наложиха вкъщи над световния шампион Полша с 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:17) и във втората среща помежду им от 3-ия кръг Група "В" на първата дивизия на Лигата, игран тази нощ пред близо 10 000 зрители в зала "Сиърс Сентър Арена" в Хофмън Естейтс.

По този начин американците водят еднолично във временното класиране със 17 точки след 6 победи от 6 мача и все повече се доближават до класиране за финалите в Бразилия. "Дружина полска" пък е на 2-ро място с 11 точки след 4 победи и 2 загуби. Следващата седмица САЩ гостува на Иран, а Полша на олимпийския шампион Русия, който е без победа до момента.

Волейболистите на САЩ успяха да се възстановят след драматично загубения първи гейм с 23:25 и спечелиха втората част с 25:23 благодарение на по-добрата си и концентрирана игра. В началото на третия гейм "янките" дръпнаха с 8:4 след силни изяви на Аарън Ръсел. Постепенно разликата набъбна до 19:9 след серия от силни сервиси на капитана и звезда на тима Матю Андерсън, след което домакините спокойно спечелиха гейма с 25:15. Четвъртата част бе равностойна до 8:8, след което САЩ отново наложиха играта си и спечелиха с убедителното 25:17 и 3:1.

Над всички за американския тим бе Аарън Ръсел с 20 точки (1 блок и 83% ефективност в атака), а Матю Андерсън добави още 14 точки (3 аса, 42% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) за победата. За "Дружина полска" звездата Бартош Курек заби скромните за него 13 точки.

САЩ - ПОЛША 3:1 (23:25, 25:23, 25:15, 25:17)
САЩ: Мика Кристенсън 7, Мърфи Трой 10, Матю Андерсън 14, Аарън Ръсел 20, Максуъл Холт 9, Дейвид Смит 8 - Ерик Шоджи-либеро (Томас Джайшке 1, Ръсел Холмс)
Старши-треньор: Джон Спероу
ПОЛША: Фабиан Джизга 2, Бартош Курек 13, Михал Кубяк 8, Матеуш Мика 4, Матеуш Биениек 7, Пьотър Новаковски 9 - Павел Заторски-либеро (Марчин Мозджонек, Рафал Бушек 4, Якуб Ярош, Анджей Врона, Гжегож Ломач)
Старши-треньор: Стефан Антига.