САЩ нанесе първа загуба на Полша в Световната лига

Победителят в Световната волейболна лига за 2014 година САЩ продължава победния си ход в тазгодишното издание на турнира след пета поредна победа. Момчетата на селекционера Джон Спероу успяха да нанесат първа загуба на световния шампион Полша, след като се наложиха измъчено у дома с 3:2 (23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:9) в първия мач помежду им от 3-ия кръг Група "В" на първата дивизия на Лигата, игран тази нощ пред в зала "Сиърс Сентър Арена" в Хофмън Естейтс. Втората среща между двата тима е утре (14 юни) отново от 03,00 часа българско време сутринта.

Двата тима си размениха по два гейма, за да се стигне до решаващ тайбрек. В петия решаващ гейм "янките" поведоха с 6:3. Постепенно разликата нарасна до 10:6 след поредни атаки на капитана Матю Андерсън и до 13:7 след контра на Мърфи Трой. В крайна сметка волейболистите на САЩ спечелиха с 15:9 и 3:2.

Най-полезен за американския тим стана Матю Андерсън с 20 точки (2 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака), а Мърфи Трой добави още 17 точки (50% ефективност в атака) за победата. За "Дружина полска" звездата Бартош Курек заби 24 точки (1 блок и 51% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

САЩ - ПОЛША 3:2 (23:25, 25:23, 19:25, 25:22, 15:9)
САЩ: Мика Кристенсън 6, Мърфи Трой 17, Матю Андерсън 20, Аарън Ръсел 4, Максуъл Холт 7, Дейвид Смит 5 - Ерик Шоджи-либеро (Томас Джайшке 10, Дейвид Лий 5, Ръсел Холмс 1)
Старши-треньор: Джон Спероу
ПОЛША: Фабиан Джизга 1, Бартош Курек 24, Михал Кубяк 10, Матеуш Мика 10, Матеуш Биениек 14, Пьотър Новаковски 11 - Павел Заторски-либеро (Марчин Мозджонек, Рафал Бушек)
Старши-треньор: Стефан Антига.