Австрия нанесе поражение на България при младежите

Австрия победи България с 3:1 (1:0) в контролна среща при младежките национални отбори до 21 години. Мачът се игра пред близо 700 зрители на стадион Хое Варте във Виена, а попадението за България вкара Радослав Цонев в 75-ата минута.

Кристиан Дерфлингер откри резултата в 5-ата минута след пас на Михаел Грегорич. Алесандро Шьопф вкара за 2:0 в 62-ата и за 3:1 в 83-ата след пас на Дерфлингер. Според австрийските медии, домакините са били далеч по-добър отбор през всичките 90 минути, а нашите младежки национали не са успели да поставят под напрежение вратаря Даниел Бахман. Според вестник Дер Щандарт, резултатът е могъл да бъде далече по-сериозен, а сега момчетата на селекционера Вернер Грегорич спокойни могат да отидат към следващите си изпитания.

Домакините стигнаха до аванс от един гол още в 5-ата минута чрез футболиста на Хамбургер ШФ Кристиан Дерфлингер, който завърши комбинация. Лукас Яегер комбинира с Грегорич, който свали топката на Дерфлингер и авторът на попадението с поемането нахлу в наказателното поле и простреля Китанов.

Три минути по-късно Грегорич опита стрелба, но Китанов спаси. В 20-ата минута се отвори и първата възможност за нашите, но Радослав Терзиев с глава не улучи вратата след подаване на Радослав Цонев от свободен удар. В 33-ата минута Георги Минчев имаше добра възможност, но ударът му беше слаб и не затрудни никак вратаря Бахман. В 62-ата минута Алесандро Шьопф вкара второто попадение с удар с десния крак, който се отклони в крак на български играч, след това се отби и в гредата и спря в мрежата.

В 75-ата минута Радослав Цонев върна едно попадение, при което вратарят на домакините нямаше шанс, но контролът отново беше у домакините. 7 минути преди края пробив на Дерфлингел от дясното крило завърши с центриране и Шьопф вкара с левия крак за 3:1.

Съставът на България: Георги Китанов, Живко Хаджиев (63- Христо Попадийн), Пламен Гълъбов (46- Преслав Петров), Радослав Терзиев, Христофор Хубчев, Георг Илиев (74- Радой Божилов), Александър Василев (58- Никола Колев), Милен Гамаков (74- Владимир Семерджиев), Антонио Вутов (46- Борислав Цонев), Радослав Цонев, Георги Минчев