Митко Ценов шампион на 1500 метра

Националният рекордьор в бягането на 3000 метра стипълчейз Митко Ценов (СК Атлет-Мездра) предпочете да не стартира в коронната си дисциплина на Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени на стадиона на НСА в столицата. Възпитаникът на Йоло Николов спечели златния медал на 1500 метра с 3:44.17 мин, като още от самото начало се откъсна напред. Втори с 3:56.76 мин завърши Сава Тодоров (Дунав-Русе), а трети с 3:58.21 мин се нареди Николай Първанов (АК-Джордан).

При жените шампионка в същата дисциплина стана Силвия Дънекова (СК Европул) с 4:19.09 мин. Тя също предпочете да не стартира в коронната си дисциплина 3000 м стипълчейз. Втора на 1500 м завърши Диляна Минкина (Средногорски атлет-Пирдоп) с 4:33.78 мин, а за бронзовия медал се пребори Елена Борисова (Лудогорец-Разград) с 4:48.53 мин.

Снимки: ЕМОНА ЦОНЧЕВА/Sportal.bg

ФОТОГАЛЕРИЯ от първия ден на националния шампионат ТУК!!!