Страхотен Курек с 30 точки! Полша с трудно 3:1 над Иран (ВИДЕО)

Световният волейболен шампион Полша записа трета поредна победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на селекционера Стефан Антига обърнаха и надиграха трудно вкъщи силния тим на Иран с 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25) в първата среща помежду им от Група "В" на първа дивизия на най-престижния волейболен турнир, игран късно тази вечер пред над 6000 зрители в спортната зала в Ченстохова.

Благодарение на няколко страхотни блока и атаки на Михал Кубяк домакините от Полша успяха да поведат с 8:4 до първото техническо прекъсване на първия гейм. Добрият старт на поляците се оказа решаващ и те взеха гейма с 25:20. Втората част бе почти идентична на първата. "Дружина полска" дръпна от самото начало и основно благодарение на атаките на Кубяк, Бартош Курек и Матеуш Мика я затвориха при 25:22 в своя полза. Третият гейм, обаче, бе напълно различен. "Персите" бързо поведоха в резултата и не изпуснаха преднината си до края. Резервата Шахрам Махмуди бе изключително ефективен в атака, докато играта на Курек не вървеше. В крайна сметка Иран спечели с 25:21 и намали изоставането си на 1:2. Младата звезда Матеуш Биениек помогна на полският тим да излезе напред в резултата в четвъртата част, но гостите от Иран не се предадоха и стигнаха до равенство при 22:22. Двата тима продължиха да се борят за всяка точка, но все пак Полша измъкна гейма трудно с 27:25 след атака на Биениек последвана от контра и блокада на Курек, а с това спечели и мача с 3:1.

Страхотен мач за "Дружина полска" изигра Бартош Курек, който бе над всички и заби 30 точки (3 блока, 3 аса и 62% ефективност в атака) за победата. За иранците влезлият още в първия гейм Шахрам Махмуди се отчете с 16 точки.

ПОЛША - ИРАН 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25)
ПОЛША: Бартош Курек 30, Пьотър Новаковски 5, Фабиан Джизга 1, Михал Кубяк 13, Матеуш Мика 15, Матеуш Биениек 11 - Павел Заторски-либеро (Марчин Мозджонек, Гжегош Ломач)
Старши-треньор: Стефан Антига
ИРАН: Саман Фаези 3, Мир Саеид Маруфлакрани 1, Фархад Гаеми 6, Сейед Мохамад Мусави 5, Амир Гафур 8, Моджтаба Мирзаджанпур 4 - Фархад Зариф-либеро (Шахрам Махмуди 16, Адел Голами 4, Мехди Махдави, Милад Ебадипур 4, Мохамад Джавад Манавинежад 7, Мохамад Хасан Сенобар 1, Абдулреза Ализадех-либеро)
Старши-треньор: Слободан Ковач.