Мугуруса не даде сет на Пенета и за втора поредна година е на 1/4-финал в Париж

За втора поредна година испанката Гарбинье Мугуруса е четвъртфиналистка на "Ролан Гарос". В мач от осминафиналите поставената под №21 в схемата Мугуруса надигра с 6:3, 6:4 поставената под номер 28 италианка Флавия Пенета. Това бе трета победа от три срещи за испанката срещу италианската тенисистка.

След като взе първия сет, родената във Венецуела испанка изоставаше с 1:4 във втория, но направи серия от 5 поредни гейма и отстрани 33-годишната италианка.

Мугуруса направи 4 пробива и загуби два пъти своето подаване. Испанката записа два пъти повече печеливши удари от съперничката си - 30 срещу 15 за Пенета, която допусна 19 непредизвикани грешки - с 15 по-малко от Мугуруса.

На четвъртфиналите 21-годишната Мугуруса чака Луцие Шафаржова, която детронира днес миналогодишната шампионка Мария Шарапова.