Връчиха купата на Лудогорец! Берое извоюва второто място в Разград, въпреки скандална грешка на съдията (видео)

Отборът на Лудогорец официално е шампион на България. "Орлите" получиха купата и златните медали след 1:1 срещу Берое в мач от последния кръг от плейофите на "А" група. С днешното равенство на "Лудогорец арена" гостите извоюваха второто място. Берое е с равни точки с Локомотив (София), но има по-добри показатели.

Станислав Костов изведе своя тим напред в 66-ата минута, а в 90-ата Христо Златински изравни от дузпа, която бе скандална. Илко Пиргов игра чисто при спорна топка с Вирджил Мисиджан, но реферът Георги Кабаков реши да отсъди най-тежкото наказание и с грубата си грешка за пореден път показа, че съдийството в България е на доста ниско ниво.

Въпреки че в определени моменти Лудогорец се представяше колебливо, "орлите" бяха най-добрият тим през състезателната година и спечелиха напълно заслужено титлата. Берое също заслужи второто място.

Иначе днешният мач няма да се запомни с кой знае колко футболни достойнства. "Зелените" излязоха с резервите, като Георги Дерменджиев бе заложил на седем българи в титулярната единадесеторка. В групата попаднаха двама юноши на "орлите". Дебют в елита направи стражът Георги Аргилашки.

През първата част двата тима не успяха да създадат нито едно чисто голово положение. Абел Анисе и Жуниор Мапуку пробваха да изненадат противниковите вратари, но опитът им се оказа неуспешен.

В 49-ата минута Мапуку отправи бомбен изстрел, но Аргилашки внимаваше и успя да избие в корнер.

В 62-ата минута Лудогорец създаде най-чистото положение. Юнес Хамза изведе сам срещу вратаря Анисе, който не разчете добре крачките си и съвсем логично опитът му да прехвърли Илко Пиргов не даде желания резултат.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Станислав Костов се разписа отблизо след асистенция на Антон Огнянов.

В 90-ата минута Христо Златински изравни от несъществуваща дузпа. Илко Пиргов игра чисто при спорна топка с Вирджил Мисиджан, но реферът Георги Кабаков реши да отсъди най-тежкото наказание.

Снимка: фейсбук