Инвърнес Каледониън Тисъл триумфира с първия си голям трофей, спечели Купата на Шотландия

С късен гол на Джеймс Винсънт четири минути преди края на редовното време Инвърнес Каледониън Тисъл се наложи с 2:1 над втородивизионния Фолкърк и триумфира с Купата на Шотландия. Това е първи голям трофей във витрината на хайлендърите, които така или иначе си бяха гарантирали участие в Лига Европа. Победата на Инвърнес е още по-ценна, тъй като те я извоюваха с десет души заради червения картон на Карл Тримарко в 75-ата минута.

В 38-ата минута Инвърнес излезе напред в резултата с гол на Марли Уоткинс, който оползотвори подаване на Греъм Шини, който преди мача обяви, че напуска отбора със свободен трансфер. Шини продължи да тормози защитата на противника и до края на първото полувреме създаде още една чиста ситуация, но нито един от съотборниците му не беше ориентиран да стреля.

След почивката играчите от втората лига на страната взеха контрола върху топката, опитаха основно далечни удари и центрирания. 15 минути преди края те получиха още едно предимство- червен картон на противников играч. Усилията им се увенчаха в 80-ата минута, когато Питър Грант с глава прати топката в мрежата. Грант засече центриране на Блеър Алстън от свободен удар, а същият Алстън изработи и изгонването на Тримарко.

Но Инвърнес, които завършиха 3-и в Премиършип, бързо се организираха и 6 минути след изравнителния гол стигнаха до второ попадение, дело на Винсънт, който получи подаване от нигериеца Ефере и през центъра наказа вратаря Макдоналд.