Пирин (Благоевград) се завърна в "А" група

Отборът на ОФК Пирин (Благоевград) направи успешно и последната решителна крачка и подпечата визата си за "А" група в последния шампионатен кръг днес в "Б" група с разгромна победа с 4:0 над ПФК Бургас. Така благоевградчани ще имат отбор в елита за първи път от сезон 2010/2011 или четиригодишно чакане.

Още в 12-ата минута Мартин Тошев вдигна на крака пет хиляди фенове, дошли да подкрепят "орлетата" на трибуните на стадион "Христо Ботев". Централният нападател прати с глава неспасяемо топката в мрежата на бургазлии след бърза атака на крилото Тони Тасев по десния фланг и прецизно центриране. Самият Тони Тасев в 43-ата минута удвои резултата в полза на Пирин - 2:0.

След почивката футболистите на старши треньора Иво Тренчев успяха до голяма степен да убият интригата в мача с нов гол - този път, дело на Драги Коцев, и на таблото светна 3:0. В 77-ата минута опитният Владислав Златинов записа също името си сред голмайсторите, оформяйки крайния успех - 4:0.