Наско Сираков и Вальо Михов връчват купа „Хеброс бус” на детски турнир в Калояново

Легендата на „Левски” (Сф) Наско Сираков и бившият президент на ЦСКА и БФС Валентин Михов пристигат в неделя по обяд в пловдивското село Калояново за участие в местните всенародни тържества и да наградят победителите и призьорите в детския футболен турнир за купа „Хеброс бус”. Заедно с двамата в официалната церемония от 12.30 часа ще участват  легендата на ФК „Ботев” (Пд) и настоящ зам.-кмет на Пловдив по спорта Петър Зехтински заедно с още няколко бивши футболни национали, както и собственикът на спонсора на турнира „Хеброс бус” Веселин Дошков.

Преди това всички те ще наблюдават от 11.15 часа финала за първото място на турнира за деца от набор-2003 между отборите на „Ботев” (Пд) и „Спартак С-94” (Пд), които достигнаха до битката за трофея, след като днес записаха по 2 победи. В първия си мач „канарчетата” надиграха с 3:1 „Левски” (Карлово), а след това на полуфинала прегазиха с 5:0 връстниците си от „Марица” (Пд). Любопитното в този двубой бе, че треньор на „жълто-черните”  е Георги Андонов, а „жълто-сините” от „Кършиака” бяха водени от по-големия му брат Кирил Андонов, който е начело и на представителния мъжки тим на „Марица”, подвизаващ се в Югоизточната „В” група. В другата половина на схемата малките „гладиатори” от „Спартак С-94” (Пд) отстраниха последователно ФК „Космос” (Богданица) с 4:2, а след това момчетата на треньора Манол Георгиев детронираха с 3:1 миналогодишните носители на купа „Хеброс бус” – тима на „Локомотив 1926” (Пд).

„Черно-белите” от „Лаута” с треньор Иван Терзийски, които в първата си среща от турнира днес победиха с 2:0 „Гигант” (Съединение), ще спорят в неделя от 10.30 часа с „Марица” (Пд) в малкия финал за третото място. Преди тях от 9.45 часа за пето-шесто място ще играят съставите на „Гигант” (Съединение) и „Левски” (Карлово), а от 9 часа е двубоят между ФК „Калояново” и „Космос” (Богданица). Домакините на турнира допуснаха днес 2 поредни загуби  - с 0:3 от „Марица” (Пд) и с 0:1 от „Левски” (Карлово). Същата участ сполетя и тима от Богданица, който след 2:4 от „Спартак С-94” бе надигран с 3:2 и от „гигантите” от Съединение.

Снимки: Официален сайт на ФК „Ботев” (Пд).