Младок донесе успеха на Челси в демонстративен мач

С доста пъстър състав Челси се наложи с 1:0 над Тайланд Ол старс в среща от азиатското турне на шампионите на Англия. Единственото попадение вкара Доминик Соланке в 13-ата минута. Въпросният талант беше обявен за най-добър играч в школата на Челси и мениджърът Жозе Моуриньо го взе като награда в мъжкия отбор за турнето. Соланке вкара 42 попадения във всички турнири и първенства, в които участва- старша възраст, втори отбор, регионални и юношески купи и национални отбори.

17-годишният нападател си партнираше в атаката с Лоик Реми, който му вдигна топката и момчето от воле простреля вратаря на сборния отбор на звездите на Тайланд.

Мениджърът на Челси даде шанс да стартират като титуляри още трима футболисти от формацията до 21 години- Ола Айна, Чарли Колкет и Джейк Кларк-Салтър, като с капитанската лента беше Петер Чех. 8 минути преди края на мача напусна игрището и Диего Коща, който се появи на полувремето. Бразилецът с испански паспорт получи почивка в последните седмици в Англия, за да се възстанови, но явно проблемите продължанат. Във вторник Челси ще играе в Австралия с ФК Сидни.