Златен гол в 88-ата минута прати ЦСКА и Георги Миланов в Шампионската лига (видео)

Драматична развръзка в двубоите от последния кръг на руската Премиер лига прати ЦСКА (Москва) в квалификациите за влизане в груповата фаза на Шампионската лига. "Армейците" губеха с 0:1 от Ростов в гостуването си на стадион "Олимп-2" след гол от дузпа на Виталий Дяков в 45-ата минута. При този резултат и при равенството на Динамо (Москва) и Краснодар възпитаниците на Леонид Слуцкий щяха да завършат на трета позиция и да играят в Лига Европа за сметка на Каснодар, който щеше да бъде втори. Две минути преди края на редовното време обаче Понтус Вернблум засече с глава центриране от пряк свободен удар и донесе равенството на ЦСКА (Москва).

Така "армейците" останаха на второ място с актив от 60 точки - колкото има и третият Краснодар, но заради повечето си победи в шампионата ЦСКА изпревари своя конкурент.

Ростов пък завърши на 14-о място и ще играе бараж за оставане в елита.

Българският национал на ЦСКА Георги Миланов се появи в игра в 65-ата минута, като в понеделник той ще замине за Мюнхен, където ще се подложи на операция.

Динамо (Москва) и Краснодар си вкараха два красиви гола в рамките на пет минути на "Арена Химки". Домакините откриха с попадение на Балаш Джуджак (16'), но Роман Широков изравни. Двата отбора на три пъти претендираха за дузпи в своя полза, но така и не успяха да се победят и през следващия сезон ще играят в Лига Европа.