Япония обърна Чехия с 3:1 в Окаяма

Волейболистите на Япония стартирах с успех участието си в тазгодишното издание на Световната лига. възпитаниците на Масаши Намбу обърнаха у дома Чехия с 3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:20) пред 2760 зрители в "Момотару Арана" в Окаяма в първия си мач от Група D от втора дивизия.

Гостите от Чехия започнаха мачо по-добре и спечелиха първата част с 25:21, но след това домакините се разиграха и обърнаха двубоя на мача до успех с 3:1 гейма.

Юки Ишикава заби 17 точки (2 аса), а Кинихиру Шимицу добави още 16 точки (1 ас). Йошифуми Сузуки се отчете с още 15 точки (2 аса, 4 блок).

За Чехия най-резултатен стана диагоналът Давид Конечни с 16 точки, а Петер Михалек добави още 14 точки (2 блока).

ЯПОНИЯ - ЧЕХИЯ 3:1 (21:25, 25:18, 25:22, 25:20)

ЯПОНИЯ: Хидеоми Фукацу 1, Кунихиру Шимицу 16, Юки Ишикава 17, Масаши Курияма 12, Акихиро Ямяучи 5, Йошифуми Сузуки 15 - Даисуке Сакаи-либеро (Масахиро Йонагида, Такеши Декита, Хироаки Асано, Юка Мацуота)
Старши-треньор: Масаши Намбу
ЧЕХИЯ: Филип Хабър 3, Давид конечни 16, Алес Холубец 12, Петер Михалек 4, Камил Баранек 10, Якуб Весели 7 - Мартин Кристоф-либеро (Радек Мах, Адам Бартош 3, Ян Щокър 1, Якуб Янош)
Старши-треньор: Зденек Шмейкал.