Голямото завръщане на Глазгоу Рейнджърс пред провал

Феновете в Шотландия очакват от следващия сезон голямото съперничество между Селтик и Глазгоу Рейнджърс да се поднови с пълна сила, но по всичко личи, че ще трябва да потърпят поне още една година. Снощи Рейнджърс загуби първия финален плейоф за влизане в Премиършип срещу Мадъруел с 1:3 и ще трябва да сътвори голям обрат в реванша, за да се завърне в елита, откъдето беше изхвърлен през 2012 година заради финансови проблеми.

Публиката на "Айброкс" остана много разочарована от любимците си, които изоставаха с два гола още до почивката. Лий Ъруин откри резултата в 27-ата минута, а в 40-ата Стивън Макманъс вкара второто попадение за Мадъруел. Лайънъл Ейнсуърт се разписа за 0:3 в началото на втората част, а чак в 82-ата минута Дарън Макгрегър отбеляза гола на надеждата за Рейнджърс.

Реваншът е на 31 май. В плейофите Рейнджърс вече елиминира Куин ъф Саут и Хибърниън, но сега задачата на тима на Стюарт Маккол ще е много по-трудна.

В отсъствието на "сините" Селтик спечели 4 поредни титли и вече има 46 срещу 54 на Рейнджърс.

ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС - МАДЪРУЕЛ 1:3
0:1 Ъруин (27)
0:2 Макманъс (40)
0:3 Ейнсуърт (47)
1:3 Макгрегър (82)