Евер Банега: Не очаквахме Днипро да ни изравни преди почивката

Евер Банега, който беше избран за най-добър футболист на финала в турнира Лига Европа, изрази задоволството си от поредния триумф на Севиля. Този път испанците победиха с 3:2 срещу Днипро на финала, игран във Варшава.

"Не бяхме прекалено отпуснати или самоуверени в първите минути. Вкараха ни гол в самото начало на двубоя. Не очаквахме и да ни изравнят резултата преди почивката. Знаехме, че Днипро е много тежък съперник, но бяхме спокойни през цялото време. Обстановката ни беше позната и знаехме, че не може да си тръгнем с празни ръце. Винаги сме били обединени за каузата на отбора. Признателен съм за това. Разполагаме с голям треньор. Той умее да извлича всичко най-добро от страна на футболистите. Той ме накара да дам най-доброто от себе си за отбора. Хубаво е, че следващия сезон ще играем в Шампионската лига", коментира Банега след края на финалния двубой в Полша. Севиля спечели турнира за четвърти рекорден път.