Черноморец стигна само до точка в последния си мач при професионалистите

Черноморец (Бургас) и Септември (Симитли) завършиха 1:1 (1:0) в първа среща от 30-ия кръг в Б група. Това беше и последна среща за акулите в професионалния футбол, които изпадат във "В" група от новия сезон. Акулите завършват с 28 точки на 14-о място, а Септември има 36 и ще слезе на 12-о, тъй като Верея ще прибави служебна победа в последния кръг.

Ветеранът Цветомир Цонков откри резултата за Черноморец в 30-ата минута след атрактивно изпълнение на странична ножица. Гостите стигнаха до равенството 4 минути след началото на втората част чрез Андон Гущеров, който беше точен с глава.

Старши треньорът на Черноморец Неделчо Матушев отново не изневери на себе си и даде шанс на още две момчета от школата на клуба, които направиха дебют в професионалния футбол. В последните 30 минути на терена влезе Николай Дамянов от набор 1997, който играе като дефанзивен халф. За 10 минути пък игра 16-годишното крило Живко Жеков, заел мястото на Милен Танев. Като титуляр излезе отново друг 16-годишен младок- Димитър Дончев, който е централен защитник. В групата беше включен и връстникът му Кристиян Христов. Идеята на Матушев е, че след изпадането на отбора младите момчета да трупат практика и опит.