Тотнъм се наложи над сборен отбор на Малайзия

Горещата звезда на Тотнъм Хари Кейн вкара нови два гола, макар и този път в демонстративния мач срещу сборен отбор на лигата на Малайзия. Срещата беше слабо посетена, а шпорите спечелиха с 2:1 благодарение на двете попадения на Кейн преди почивката.

21-годишният нападател, който беше избран за най-добър млад играч във Висшата лига през сезона заради 31-те вкарани гола във всички турнири, откри резултата в 19-ата минута. Минута преди края на първата част Кейн завърши чудесна атака с едно докосване за крайното 2:1. Той напусна терена в 57-ата минута и беше изпратен с овации, но и освирквания от полупразния стадион Шах Алам, чийто капацитет е 80 хиляди места.

Местната фен-организация Ултрас Малая призова публиката в страната да бойкотира демонстративните мачове на европейските отбори, които пристигат в страната. Причината е, че Федерацията се занимава с организирането на срещи като този, от който печели доста пари, вместо да работи за организацията около националния отбор, на който му предстоят квалификации за Световното първенство в Русия.

Тотнъм започна мача с най-доброто, което може да предложи, в това число вратарят Уго Лорис, Ян Фертонген, Андрос Таунзенд и Кристиан Ериксен, то единствен в сборния отбор на Малайзия на ниво се представи Тиаго Жуниньо. Бразилският бранител вкара изравнителното попадение в 31-ата минута за домакините, но усилията му стигнаха само до тук.