ЦСКА, Казанлък, Левски и Славия се класираха за държавните финали при девойки младша

Волейболните отбори на ЦСКА, Казанлък, Левски и Славия са първите финалисти при девойките младша възраст през този сезон. Това стана ясно след изиграването на всички мачове от четирите зони.

Волейболистките от ЦСКА спечелиха и трите си срещи от Зона 1 и с 9 точки заеха първото място. Втори с 5 точки в тази група остана Етрополе, който ще продължи борбата си за класиране на финалите в т.нар. "турнир на вторите", за който се класираха още Звезди 94 (София), Марица (Пловдив) и Локомотив 1929 (София). Първите два отбора от "турнира на вторите" също ще намерят място на държавните финали. Тези на 3 и 4 позиция пък ще играят във финален квалификационен турнир. В него ще срещнат първите два отбора от "турнира на третите", в който ще участват четирите тима, които завършиха на 3-и места в зоните – Спартак (Варна), Спартак 1996 (Плевен), ЙЕБ-Шумен 05 и Хебър (Пазарджик). Четирите тима, които отпадат от надпреварата след мачовете от зоните са Тунджа (Ямбол), Ботев (Ихтиман), Пирин (Разлог) и Велбъжд (Кюстендил).