Славия завърши сезона с победа (видео)

Отборът на Славия победи с 1:0 Хасково в последния мач от втората плейофна шестица за сезон 2014/2015. Петър Атанасов вкара победния гол в 91-ата минута. "Белите" завършиха на девето място с 43 точки, а домакините останаха последни с едва 15.

Началните минути на срещата бяха скучни за малцината зрители на стадиона, но постепенно "белите" овладяха инициативата. В 23-ата минута те имаха първа възможност да вкарат, но удар с глава на Ивайло Димитров след корнер премина над вратата. Три минути след това Димитров се измъкна по дясното крило, нахлу в наказателното поле и центрира към Жереми Манзоро, чийто шут бе блокиран от защитник в червено. Последва и слаб удар на Петър Атанасов, който не затрудни Николай Банков.

В 30-ата минута пак Димитров бе в центъра на събитията, след като бе оставен непокрит в наказателното поле, стреля с глава, но кълбото излезе в аут. Поредното положение се откри пред Манзоро две минути по-късно, но крилото прати топката високо над вратата.

В 34-ата минута и домакините се отчетоха с удар към Емил Петров. Нанесе го Атанас Кръстев, но без по никакъв начин да застраши стража на столичани. Десет минути по-късно Петров не се намеси убедително след изстрел от свободен удар на Владислав Узунов, но все пак успя да запази вратата си суха.

Футболистите на Славия имаха първата възможност за гол и след почивката, но този път удар с глава на Ангел Грънчов не намери целта. В 80-ата минута Кръстев за втори път път опита да порази вратата на гостите, но Петров успя да изчисти. Три минути по-късно комбинация между Радослав Василев и Манзоро позволи на българския национал да излезе в отлична позиция, но Банков успя да спаси.

"Белите" все пак успяха да стигнат до победата в първата минута на добавеното време, когато юношата Емил Стоев изведе по перфектен начин Атанасов и за атакуващия състезател остана по-лесната задача да се разпише за крайното 0:1.