Шарапова с лесна победа, следва сблъсък със Стоусър

Световната №2 и миналогодишна шампионка Мария Шарапова се класира с лекота за третия кръг на "Ролан Гарос". 28-годишната рускиня отвя с 6:3, 6:1 сънародничката си Виталия Дяченко. Двукратната шампионка в Париж Шарапова загуби веднъж подаването си в мача, но реализира 5 пробива, записа 24 уинъра и допусна едва 8 непредизвикани грешки по пътя към успеха срещу 89-ата в ранглистата на WTA Дяченко.

За място на осминафиналите Шарапова ще играе с бившата шампионка на US Open Саманта Стоусър. Австралийката, която е финалистка на "Ролан Гарос" през 2010 година, даде само гейм на 261-ата в ранглистата представителка на домакините от Франция Амадин Ес - 6:0, 6:1. Поставената под номер 26 австралийка спечели първите 11 гейма в срещата.

Шарапова и Стоусър изиграха оспорван мач на Откритото първенство на Франция миналата година в четвъртия кръг и рускинята спечели с 3:6, 6:4, 6:0, въпреки че губеше с 3:6, 3:4. Шарапова има 14 победи и само 2 загуби срещу Стоусър, а на клей рускинята няма поражение от 31-годишната австралийка - 4-0 победи.

Напред продължава и №20 в схемата Забине Лизицки. Германката спечели с 6:1 първия сет срещу Дария Гаврилова, след което австралийката се отказа. Противничка на Лизицки в третия кръг ще бъде Луцие Шафаржова. Поставената под №13 чехкиня даде само 2 гейма на японката Куруми Нара - 6:2, 6:0. В третия кръг място си извоюва и германката Аника Бек. Тя срази с 6:2, 6:2 Паула Кауня (Полша).