Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Кливлънд разби Атланта и е на финал в НБА (видео)

Отборът на Кливлънд Кавалиърс си осигури място на финалите в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ „Кавалерите” се наложиха при домакинството си на Атланта Хоукс със 118:88 и по този начин спечелиха финала в Източната конференция с общ резултат 4:0 победи.

Леброн Джеймс отново бе над всички- 23 точки, 9 борби и 7 асистенции, Джей Ар Смит добави 18 точки, Кайри Ървинг вкара 16 точки, а Тристан Томпсън се отличи с „дабъл-дабъл” – 16 точки и 11 борби.

Джеф Тийг вкара 17 точки за „Ястребите”, Пол Милсап записа на сметката си 16 точки и 10 борби, а Кент Бийзмор завърши с 12 точки и 8 борби.

За разликата от мач №3, когато изпусна първите си десет опита за стрелба, в този двубой Джеймс се развихри от самото начало и внесе необходимото спокойствие в редиците на Кливлънд. Домакините поведоха с двуцифрен аванс още след първата четвърт – 32:20, а до края на полувремето разликата се покачи до 17 точки в полза на „Кавалерите” – 59:42.

Интригата в този двубой бе убита в третата четвърт, когато авансът на домакините премина границата от 20 точки, а в заключителния четвърти период щабът на домакините пусна в игра голяма част от резервите, но това не промени абсолютно нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 118:88 за Кливлънд Кавалиърс.