Дежавю: Григор отпадна в първия кръг на "Ролан Гарос"

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна за втора поредна година още в първия кръг на "Ролан Гарос". 24-годишният хасковлия загуби от американеца Джак Сок с 6:7 (7), 2:6, 3:6. Миналата година българинът отстъпи в три сета пред друг притежаващ мощен сервис тенисист - хърватския ветеран Иво Карлович. Това бе вторият мач между 37-ия в световната ранглиста Сок и поставения под №10 в схемата на турнира от "Големия шлем" в Париж Димитров. Първата им среща бе на 1/4-финалите в Стокхолм през миналата година и тогава българинът спечели с 5:7, 6:4, 6:3. Сега Григор отново загуби първия сет, но след това бе твърде далеч от обрат и ще трябва да се концентрира върху изявите си през сезона на трева.

В третия гейм на първия сет Григор бе в критична ситуация при 0:40 в своето подаване. Димитров обаче се измъкна и се пребори за гейма. При 3:2 за Григор българинът имаше точка за пробив, но Сок я отрази с мощен сервис. Малко след това, при 4:3, хасковлията имаше нови възможности за пробив, но сервисът отново се притече на помощ на американеца и той се добра до 4:4. Григор печелеше лесно подаванията си в сета (с изключение на споменатия гейм с трите поредни брейкпойнта на Сок), но се стигна до тайбрек, в който Григор бе близо до успеха при 5:3. Сок обаче върна мини-пробива и при 6:5 пръв стигна до сетбол. При 7:6 пък само една точка делеше Димтров от победата в първата част, но сервиращият Сок не трепна и първо изравни за 7:7, а след това спечели относително дълго разиграване за 8:7. При следващата точка Димитров изкара топката в аут от форхенд и първият сет приключи с успех за 22-годишния американец.

В първото си подаване във втория сет Григор се измъкна от 0:30, а веднага след това имаше 2 брейкпойнта, но пробивът пак му се изплъзна. При първия шанс топката излезе на сантиметри в аут след минаващ удар от бекхенд на българина, а при втория хасковлията отново от бекхенд не успя да намери очертанията на корта. Сок се пребори за гейма и излезе напред в резултата при 2:1. В шестия гейм Григор се пропука на свой сервис, допусна пробив на нула и това позволи на Сок малко след това да поведе с 5:2. Последва нов пробив и Григор вече бе само на сет от отпадане в първия кръг на "Ролан Гарос" за втора поредна година.

В третия сет нещата продължиха да се развиват зле за Димитров. Той изостана с 0:3 и Сок контролираше изцяло развитието на резултата. Сервирайки за мача при 5:3, американецът имаше известни проблеми, но с печеливш удар от форхенд сложи точка на спора и изхвърли от турнира Григор, който днес не изглеждаше готов да се бори докрай за победата.