Без напрежение: Надал започна защитата на титлата

Испанският тенисист Рафаел Надал започна защитата на титлата си на "Ролан Гарос" с безпроблемна победа с 6:3, 6:3, 6:4 над участващия с "уайлд кард" французин Куентин Халис. 9-кратният шампион стигна до успеха без никакво напрежение след 1 час и 50 минути игра. Той направи пробив още в първия гейм срещу 18-годишния си опонент, а впоследствие стигна и до втори. Все пак представителят на домакините успя да върне единия, но това се оказа и единственият силен момент в мача за него. Във втория и третия сет Рафа направи по един пробив и това бе напълно достатъчно, за да си осигури място във втория кръг на надпреварата. Следващият му опонент ще бъде победителят от двубоя между Александър Долгополов (Украйна) и Николас Алмагро.