Щафетата на България зае седмо място след първия ден на европейското по модерен петобой

Малина Деянова и Василена Тимофеева завършиха на седмо място в първия ден на Европейското първенство по модерен петобой за младежи и девойки до 21 години, което се провежда в София на спортен комплекс "Диана". С общ резултат от 1212 точки Деянова и Тимофеева се класираха на престижната позиция след петте дисциплини (фехтовка, плуване, конна езда, стрелба и бягане на 800 метра) в щафeтите-отборно за девойки. Шампионки станаха Каролина Палкович и Ребека Орманди от Унгария. Те събраха 1362 точки и триумфираха със златните медали. Втора се класира щафетата на Великобритания, а трета - на Франция.

През днешния ден България участва на щафета отборно-младежи, където с големи шансове за призово класиране са Динко Кръстев и Димитър Кръстанов. Двамата са в отлична форма и имат добри шансове за медал от Европейското първенство. Шампионатът на комплекс "Диана" се провежда и при сериозен интерес от страна на зрители, като през първия ден да изгледа част от дисциплините пристигна и министърът на младежта и спорта Красен Кралев. 107 спортисти от 23 държави участват в надпреварата.