Къри се контузи, а Голдън Стейт загуби четвъртия мач срещу Хюстън

Феновете на Голдън Стейт изстрадаха тежка вечер в Хюстън, след като звездата Стивън Къри се контузи, а самият отбор загуби мач номер четири от плейофната серия в Западната конференция на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Рокетс спечелиха със 128:115 и се спасиха от елиминиране у дома, като това все пак може да се случи в сряда вечер в Оукланд.

Къри получи травма във втората четвъртина на мача, когато падна тежко на тила си в резултат от сблъсък с Тревър Ариза. Пойнт гардът на гостите остана на земята за няколко минути и получи медицинска помощ, след което се прибра в съблекалнята на отбора. Изненадващо, Къри излезе отново на паркета шест минути преди края на последната третина, след като изследванията за сътресение за били отрицателни.

"Това винаги е плашещо. Да паднеш на тила си е много опасно, но нашите лекари не откриха травма или сътресение и му позволиха да се върне в игра", заяви треньорът на Голдън Стейт - Стийв Кер.

Въпреки че се завърна в игра, Къри не помогна особено много на своя тим. Рокетс бяха понесени от отличната игра на Джеймс Хардън, който отбеляза 45 точки и записа личен рекорд по резултатност в плейофен мач. Той спечели и девет борби, докато центърът Дуайт Хауърд завърши с 14 пункта. Къри отбеляза 23 точки за Уориърс, а гардът Клей Томпсън добави други 24.

Отборът от Оукланд, който може да затвори серията с победа в мач номер пет, не е играл за титлата в НБА от 1975 година. Никой отбор не е и губил серия след три победи в първите три мача, така че всички очаквания сочат към окончателен успех за Голдън Стейт. Хюстън обаче има последната дума, защото тази година Рокетс са с баланс 4:0 в мачове, в които ги грози елиминация.