Ударно начало на K1X 3X3 лятото (галерия)

Лятото на уличния баскетбол на българска територия стартира ударно - общо 12 мъжки отбора взеха участие в първия за сезона K1X 3X3 турнир, който се проведе в столицата София. Пилотната надпревара бе изпълнена с емоции, привлече доста зрители на двете игрища, които бяха разположени на входа на Борисовата градина до Националния стадион “Васил Левски” и премина под вещото озвучение на Mechoka a.k.a. Mr. V.

Победители в състезанието станаха Old Stars, които се справиха със съпротивата на 61 в оспорван финален двубой, завършил при резултат 20:17. Отборът на победителите бе съставен от бившият национал Иван Тилев, както и други трима играчи, имали досег с професионалния баскетбол - Михаил Капитанов, Ценко Наков и Данаил Христов.

Завършилият на второ място тим пък се състоеше от Христо Ангелов, Павлин Ганчев, Иван Иванов и Владимир Петров.

Основният благодетел на турнира - K1X предостави на победителите парична награда от 400 леав и ваучер на стойност 500 лева, който важи за магазин Foot Court. С ваучери за същия магазин се сдобиха и Ивко Ивков и Ивайло Вучков, които демонстрираха атрактивни умения в забивките.

Участниците спечелиха точки за световната ранглиста по 3Х3 баскетбол (www.3x3planet.com), а този турнир бе първа стъпка към евентуална квалификация за най-реномираното събитие от този ранг в световен мащаб - FIBA 3X3 World Tour.