Шампионката Шарапова се справи с първата си задача на "Ролан Гарос"

Защитаващата титлата си Мария Шарапова (Русия) започна с победа участието на Откритото първенство на Франция. Шарапова, която е поставена под номер 2 в основната схема, победи Кая Канепи (Естония) с 6:2, 6:4 за 85 минути. В първия сет рускинята пропусна да поведе с 4:0 и се стигна до 3:2, но след това тя взе следващите три поредни гейма и поведе в резултата. Рускинята направи само четири непредизвикани грешки в първата част.

Във втората част шампионката от миналата година поведе с пробив за 3:1, но естонката взе подаването на съперничката си още в следващия гейм. Все пак при 5:4 Шарапова успя да стигне до мачбол и успя да затвори мача при втория си опит, след като Канепи направи двойна грешка. Във втория кръг Мария Шарапова ще играе със сънародничката си Виталия Дяченко.