Радванска се срина още в първия кръг в Париж

Световната номер 14 Агниешка Радванска отпадна още в първия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Представителката на Полша отстъпи с 2:6, 6:3, 1:6 срещу Аника Бек (Германия) след час и 42 минути игра. Заемащата 83-ата позиция в ранглистата германка реализира два пробива в откриващия сет - за 1:0 и 3:0, и до края на частта не изпусна инициативата. Във втория сет Радванска осъществи пробив и поведе с 4:2, но в седмия гейм изпусна подаването си. Все пак серията пробиви не спря и полякинята записа нов брейк срещу името си за 5:3. Тя не срещна трудности при сервиса си и така изравни сетовете.

В решаващата трета част имаше общо четири пробива. 21-годишната Бек поведе с 2:0, но в третия гейм Радванска взе началния удар на опонентката си - 1:2. До края на сета Бек реализира още два пробива и не даде нито гейм на полякинята. Във втория кръг представителката на Германия ще има чудесна възможност за нов успех, тъй като нейна опонентка ще бъде квалификантката от Полша Паула Каня.

Бек си отмъсти на Радванска за единствения двубой между двете в Индиън Уелс през 2014 г. Тогава полската състезателка спечели с 6:0, 6:0.

Междувременно Анжелик Кербер и Сабине Лизицки нямаха проблеми в откриващите си мачове. Поставената под номер 20 в основната схема Лизицки се наложи с 6:3, 6:2 срещу Моника Пуиг. Кербер, 11-a в схемата, даде само гейм на Тимеа Бабош (Унгария) - 6:0, 6:1.

Напред в Париж продължават представителките на домакините Ализе Корне и Виржини Разано. Те постигнаха победи съответно срещу Роберта Винчи (Италия) с 4:6, 6:4, 6:1 и срещу Вероника Ройг (Парагвай) с 2:6, 6:4, 6:2. Осмата в схемата Карла Суарес Наваро се справи без проблеми с Моника Никулеску с 6:2, 6:2. Австралийката Саманта Стоусър извърши наказателна акция срещу Мадисън Бренгъл (САЩ) - 6:1, 6:3.