Ударно завръщане на Фараона изхвърли Торо от Европа (видео)

Милан съсече с 3:0 Торино на "Сан Сиро" и отказа "биковете" от битката за място в евротурнирите. Голям мач за "росонерите" изигра нападателят Стефан Ел Шаарауи, който отбеляза два гола за втората поред домакинска победа на тима си. Преди този мач нападателят имаше само един гол, а това беше и негов първи мач като титуляр от четири месеца насам. Повече от веднъж в един мач Ел Шаарауи се беше разписвал за последно през ноември 2012 г.

Джампаоло Пацини от дузпа отбеляза третото попадение за Милан, което беше негово юбилейно стотно в Серия А. Двубоят ще се запомни и с двата червени картона - по един за двата отбора. Така Милан събра 49 точки кръг преди края на сезона, които му отреждат десето място във временното класиране.

Първото попадение в срещата отбеляза Стефан Ел Шаарауи в 18-ата минута. Нападателят беше намерен с центриране в наказателното поле от Кристиан Дзакардо, овладя топката около точката за изпълнение на дузпа и с остър удар отправи неспасяемо топката в мрежата на гостите.

В края на полувремето се стигна до ситуация в ущърб на домакините, след като от игра беше отстранен защитникът Кристиан Дзакардо, който извърши нарушение на границата на наказателното поле и получи червен картон. Преди това останаха сериозни съмнение, че играчът на Торино Кристиан Молинаро е бил в засада, която обаче не беше санкционирана. Индзаги също беше изгонен на трибуните след спор с рефера относно отсъждането. Това бе 13-тият червен картон за футболист на Милан, което е печален рекорд за клуба за този век.

В 55-ата минута численото равенство на терена се възстанови, след като Ван Хинкел беше повален в наказателното поле от Кристиан Молинаро, който получи червен картон, а Милан правото да изпълни дузпа. Джампаоло Пацини се нагърби със задачата и беше безпогрешен. Това беше попадение №100 в Серия А за играча, който отпразнува гола със специално подготвена за целта фланелка.

В 65-ата минута Ел Шаарауи отбеляза второто си попадение в мача след взаимодействие с Ван Хинкел в наказателното поле и от близка дистанция не сгреши. Минута по-късно нападателят беше заменен от Кристиан Запата. До края на мача не се случи нищо интересно пред двете врати и така резултатът се запази.