Лампард брилянтен и в сбогуването си с Премиършип (видео)

Един от емблематичните футболисти в английския футбол от последните 15 години - Франк Лампард, се сбогува с Премиър лийг по мечтан начин. Неговият Манчестър Сити надви Саутхамптън с 2:0 в среща от финалния кръг за сезона, а самият халф реализира единия гол. Освен това Франки получи правото да носи капитанската лента в последния си мач във Висшата лига, преди да поеме към новия си клуб Ню Йорк Сити.

Лампард беше точен в 31-ата минута с красив изстрел под гредата, а две минути преди края голмайсторът на първенството Серхио Агуеро заби 26-ото си попадение. "Гражданите" финишират на второ място и влизат директно в групите на Шампионската лига.

В Саутхамптън обаче също са щастливи, тъй като тимът успя да завърши на седма позиция и сега ще се моли Арсенал да спечели Купата на Англия. Ако след седмица лондончани надвият Астън Вила във финала, то ще се отвори още една квота за Лига Европа и тя ще бъде взета точно от южняците.

Лампард се сбогува с лигата като един от едва четиримата футболисти в нейната история, които са записали над 600 мача. 36-годишният бивш национал на Англия започна като титуляр и остана на терена до 80-ата минута, когато всички на "Етихад" станаха на крака, за да го аплодират при смяната му. Типично в свой стил трикратният шампион на Премиършип беше един от най-добрите и заслужено вкара за 1:0 в 31-ата минута, когато заби топката под гредата след подаване на Джеймс Милнър. Логично в края той беше определен за играч на мача.

Отборът на Мануел Пелегрини тотално надигра своя съперник и пропусна още до полувремето да дръпне поне с три-четири попадения. Днес определено не беше денят на Кун Агуеро, който редеше пропуск след пропуск, за да се стигне до 88-ата минута, когато вече нямаше как да сбърка на празна врата.

Сити завърша сезона като №1 по отбелязани голове в първенството за трети път в последните четири години. Това обаче изобщо не гарантира спокойствие за мениджъра Пелегрини, който е заплашен от уволнение.