Дженоа доказа, че заслужава да играе в Европа след вълнуващ мач с Интер (видео)

Макар все още да няма лиценз за участие в евротурнирите догодина, отборът на Дженоа доказа, че заслужава да представя страната си там. Тази вечер "грифоните" победиха Интер с 3:2 в домакинството си от 37-ия кръг в Серия "А" и се изкачиха до 5-ото място във временното класиране. Това поражение пък на практика сложи край на амбициите на "нерадзурите" да участват в Лига Европа. Двата тима сътвориха истински футболен спектакъл на "Луиджи Ферарис". Гостите на два пъти повеждаха чрез Мауро Икарди в 18-ата и Родриго Паласио в 30-ата минута. И двата пъти обаче Дженоа успяваше да възстанови равенството чрез Леонардо Паволети в 24-ата и Максим Лестиен в 42-ата минута. Юрай Кучка обаче стана големият герой за домакините като отбеляза победното попадение в 89-ата минута и така донесе успеха на своя тим.

Още от началните минути и двата тима показаха, че ще играят атакуващо и ще търсят победата. В 4-ата минута далечен удар на Лестиен принуди Самир Ханданович да показва рефлекс. В 8-ата минута обаче Марсело Брозович имаше страхотен шанс да открие резултата за гостите, но с глава стреля покрай вратата. В ответната атака отново Дженоа бе близо до гола като след грешка в защитата Максим Лестиен от близо стреля с глава, но отново Ханданович спаси. В 18-ата минута обаче Ернанес центрира в наказателното поле, където Мауро Икарди се пребори за високата топка и след това от близо отбеляза за 0:1.

Дженоа показа, че няма намерение да се предава и веднага се хвърли да търси изравняване. В 21-ата минута Юрай Кучка стреля страхотно от дистанция, но вратарят спаси. В 24-ата минута обаче Паволети с прекрасен удар от границата на пеналта не даде шанс на словенския страж да реагира и възстанови равенството - 1:1.

Радостта на домакините обаче бе кратка и в 30-ата минута Интер отново излезе напред в резултата. След хубава комбинация с Икарди Родриго Паласио изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира за 1:2.

Само две минути по-късно обаче Дженоа можеше да възстанови равенството като страхотен удар на Паволети от воле се отби от напречната греда. В 37-ата минута пък и Интер съжаляваше, че ново попадение на Икарди бе отменено заради засада. В 41-ата минута все пак "грифоните" отново стигнаха до равенството, а голът бе истински подарък от защитата на Интер. Страхотно неразбирателство между Анрдеа Ранокия и Самир Ханданович подари топката на Лестиен, който без проблем я прати в опразнената врата за 2:2.

Второто полувреме не бе чак толкова аткрактивно като първото, но въпреки това двата тима продължаваха да търсят победата. В 68-ата минута страхотен удар на Анрдеа Бертолачи отново принуди Ханданович да показва рефлекс.  В 74-ата минута пък късметът обърна гръб на Интер като първо Ернанес удари греда, а след това при опита за добавка същото направи и Брозович. В 77-ата минута се стигна до разбъркване пред вратата на Интер и след рикошет топката премина опасно покрай вратата. Три минути по-късно пък Матия Перин бе поставен под напрежение от Ернанес.

В 82-ата минута Мауро Икарди можеше да се превърне в герой за Интер, но отблизо с глава не успя да насочи топката във вратата. В 89-ата минута обаче Дженоа окончателно прекърши устрема на гостите като Юрай Кучка засече с глава центриране от фаул и отбеляза за 3:2. В добавеното време Интер претендираше за дузпа за нарушение срещу Икарди, но такава не бе отсъдена и мачът завърши с победа на "грифоните".

С тази победа Дженоа излезе на 5-ото място във временното класиране с 59 точки и мач повече от преследвачите си. Интер пък остава на 8-ото място с 52 точки и с минимален шанс да завърши по-напред от тази позиция.