Спартак (Плевен) вдигна Купата след атрактивна победа над Бдин

Плевенският Спартак получи шампионската купа на Северозападната В група след победа с 3:2 над гостуващия Бдин (Видин). Трофеят връчиха председателят на Зоналния съвет на БФС – Велико Търново – легендата Трифон Иванов и кметът на Плевен проф. д-р Димитър Стойков. Двубоят бе от 25-ия предпоследен кръг на първенството.

Спартаковци настъпиха газта веднага след началния съдийски сигнал на Стоян Денев. До 10-ата минута стажът на гостите Христо Матев стана герой след като спаси сигурни голове на Тихомир Тодоров и на 2 пъти Стефан Христов. Четвърт час след началото обаче топката спря в мрежата му. Автор на попадението бе Любомир Тодоров след пас на Антони Иванов. 4 минути по-късно домакините вече имаха 2 гола аванс. Те изпълниха корнер, Кристиян Григоров свали с глава към Стефан Христов и голмайсторът на групата реализира за 29-и път от началото на сезона.

Бдинци моментално отговориха с шут на Васил Калоянов в гредата. В 29-ата минута разконцентрираната защита на Спартак изпусна Цветомир Тодоров и резултатът стана 2:1. Всичко приключи в средата на втората част когато Стефан Христов подаде на Стенислав Георгиев и той вкара за 3:1. Десетина минути по-късно голмайсторът и капитан на видинчани Цветомир Тодоров върна интригата с второ попадение.

После отборът му опита да осъществи натиск, но това бе добре дошло за опасните контратаки на домакините. Младият им нападател Преслав Антонов бе два пъти близо до гола. Веднъж уцели гредата, а след това не успя да надиграе Матев, озовал се очи в очи с вратаря.