Дунав с нова победа след 13-минутен мач

Дунав победи Септември (Тервел) в мач от 30-ия кръг на първенството в Североизточната „В“ група. Двубоят се игра не повече от 13 минути на Градския стадион в Русе.

Гостите пристигнаха с точно 8 футболисти. Още в 78-ата секунда русенският състав откри. Андреас Васев вкара, след като бе намерен непокрит фронтално срещу противниковия страж. Веднага след това Красимир Господинов напусна игра с контузия.

На няколко пъти доктор Свилен Лазаров се наложи да преглежда и състоянието на вратаря на Септември Стефан Стефанов, който също се оплакваше от болки в единия крак. Междувременно в 11-ата минута Светослав Читаков удвои за 2:0 с точен изстрел в горния ляв ъгъл от 15-ина метра.

Не повече от две минути след това Стефанов окончателно се отказа и събу бутонките. Така главният рефер Веселин Гацев бе принуден да свири край на мача.

На дунавци им предстои гостуване на Суворово в отложен мач от 29-ия кръг на първенството на 27 май, сряда, от 17,00 ч. Той трябваше да се играе на 20 май, сряда, но тогава „драконите“ изнесоха футболна лекция на тима на Димитровград на стадион „Христо Ботев“ в Габрово в 1/2-финалите от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Дунав: Радосвет Христов, Николай Парнаров, Мартин Димов, Диян Димов, Атанас Атанасов (10 мин. - Мартин Иванов), Светослав Читаков, Ивайло Раденцов (6 мин. - Любослав Булгурджиев), Андреас Васев, Николай Колев, Георги Чакъров (8 мин. - Йордан Димитров), Мирослав Будинов

Септември: Стефан Стефанов, Галин Василев, Мехмед Беидов, Вълко Маринов, Пламен Панайотов, Никита Стелиянов, Шабан Ахмед, Красимир Господинов