Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Две дузпи и червен картон измъкнаха Торпедо от дъното (видео)

В пряк сблъсък между два отбора, застрашени от изпадане, Торпедо (Москва) победи Урал с 3:1 и се отлепи от дъното на класирането в руската Премиер лига. Ако бяха загубили, столичани със сигурност изпадаха. Те се озоваха в ролята на догонващи още в 2-ата минута след попадение на Пабло Фонтанело, но в средата на първото полувреме Уго Виейра изравни от дузпа, а вратарят на гостите Николай Заболотний получи червен картон за нарушението. След почивката Далибор Стеванович и отново Виейра от дузпа донесоха така важните три точки за Торпедо.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за домакините. Още във 2-ата минута защитниците на Торпедо не изчистиха добре след центриране от корнер, пръв до топката стигна Фонтанело и от десетина метра я заби във вратата на Юрий Жевнов. Голът сякаш смути "бяло-черните" и те можеха да инкасират второ попадение, но Жевнов се намеси майсторски след шут на Фьодор Смолов.

Ситуацията на терена се промени в 26-ата минута. Тогава таранът на Торпедо Уго Виейра изскочи сам срещу вратаря на гостите Николай Заболотний и той го фаулира. Стражът веднага получи червен картон от рефера Владимир Москальов. Треньорът на Урал извади халфа Жерсон Азеведо, за да пусне резервния вратар Дмитрий Арапов, но той нямаше шанс срещу мощния удар на Виейра от бялата точка - 1:1.

С човек по-малко за гостите стана много трудно. Торпедо притисна съперника и поведе в 57-ата минута. Центриране от десния фланг стигна до Далибор Стеванович и той с хубав изстрел намери горния десен ъгъл на вратата. Пет минути по-късно Роман Емелянов фаулира в наказателното поле Алексей Пугин и Москальов даде втора дузпа за Торпедо. Зад топката отново застана Уго Виейра, който хладнокръвно вкара втория си гол в мача.

До края домакините нямаха проблеми да удържат преднината си и да постигнат едва пета победа от началото на сезона. Торпедовци вече имат 26 точки и са 15-и в класирането, а Урал е 13-и с 27. В последния кръг Торпедо приема Мордовия и при успех ще си гарантира минимум участие в плейофите за спасение. Урал пък завършва сезона с гостуване на Терек.