Рядко срещана комична дузпа и Чворович помогнаха за впечатляващ обрат на Литекс срещу Лудогорец (видео)

Лудогорец допусна загуба с 2:4 от Литекс в мач от 9-ия кръг от плейофите на "А" група. Мачът бе без значение, тъй като "орлите" вече си осигуриха шампионската титла. Дори и да бе загубил Литекс ще играе в Лига Европа, тъй като ЦСКА и Локомотив (София) останаха без лиценз. Въпреки всичко тимът на Красимир Балъков продължава битката за второто място.

Вирджил Мисиджан (6) и Марселиньо (45) дадоха преднина на гостите, но "оранжевите" показаха характер и стигнаха до впечатляващ обрат. Хеттрик за домакините записа Бьорн Йонсен (65, 69, 90) и един път се разписа Пауло Регула (49д).

Главният съдия на двубоя Георги Йорданов се прочу с една от най-комичните дузпи в "А" група, която бе в полза на Литекс. Георги Терзиев изчисти топката и бе изритан от Йонсен, но чудно защо арбитърът реши да отсъди най-тежкото наказание.

С голяма "заслуга" за загубата на Лудогорец е вратарят Иван Чворович, който допусна две груби грешки. Стражът се намеси доста колебливо и при четвъртия гол.

Мачът започна отлично за разградчани. В 6-ата минута Мисиджан изведе своя тим напред. След центриране на Даниел Абало, Страхил Попов не успя да изчисти топката и тя попадна в Жуниор Кишада, който от чиста позиция уцели горната греда. При добавката Мисиджан бе безкомпромисен и опъна мрежата.

В 20-ата минута Мисиджан пропусна отлична възможност да осигури комфортна преднина на "орлите". Крилото излезе сам срещу вратаря, но стреля високо над напречната греда.

Две минути по-късно холандецът отново направи фрапантен пропуск. Кишада намери своя съотборник, който от няколко метра, напълно сам не намери очертанията на вратата.

В 38-ата минута домакините създадоха първото си чисто положение. Бьорн Йонсен мина между трима играчи на разградчани с лекота, излезе сам срещу Иван Чворович и шутира, но топката мина на сантиметри от страничния стълб.

В 45-ата минута Марселиньо покачи на 0:2 със силен удар отблизо, след асистенция на Кишада.

Литекс изигра силно второ полувреме. В 49-ата минута "оранжевите" върнаха едно попадение. Главният рефер Георги Йорданов даде една от най-скандалните и смешни дузпи в "А" група. Георги Терзиев изчисти топката и бе изритан от Йонсен, но съдията прецени, че трябва да отсъди най-тежкото наказание. Регула бе точен от бялата точка за 1:2.

В 65-ата Йонсен изравни с глава, след центриране от пряк свободен удар. Вина за гола носят бранителите и Чворович, който излезе неразчетено при центрирането.

В 69-ата минута Литекс поведе. Точен отново бе Йонсен. Руменов стреля отдалеч, Чворович направи груба грешка, избивайки на пръв поглед безободния изстрел право в краката на Йонсен, който не остави шанс на стража на разградчани.

Така се стигна до 90-ата минута, когато Йонсен записа хеттрик, оформяйки крайното 4:2.

Малко преди това съдията спести червен картон на Марселиньо за грубо влизане.

Снимка: pfclitex.com