Провал за Гълъбинов и Панучи, мечтата Серия "А" се изпари

Тежкият сезон за Андрей Гълъбинов завърши възможно по най-лошия начин. Нападателят на Ливорно и съотборниците му загубиха директния сблъсък за местата даващи право на участие в плейофите с 0:3 от Пескара в мач от последния 42-и кръг на Серия "Б". Родният таран започна срещата от пейката, тъй като Кристиян Панучи бе избрал тим, който да пази точката преднина в класирането. Гол на Мелкиори в 30-ата минута промени нещата в полза на играчите водени от дебютанта Масимо Одо.

На почивката Панучи пусна Гълъбинов и Биаджанти, но в 51-ата минута българския футболист пропусна най-чистото положение за тима си. Гълъбинов от няколко метра след центриране на корнер имаше възможност на задната греда да се разпише. Това се оказа решаващо, тъй като при последвалата контраатака Бярнасон удвои.

Ливорно пак пропусна, а в края отново на контраатака Бярнасон взриви трибуните на "Адриатико". Така Пескара се класира за плейофите, а Ливорно с актив от 59 точки остана на 9-то място. Толкова има и осмия Авелино, но прави по-добрите показатели бившия тим на Гълъбинов ще се бори за третото място даващо право на участие в Серия "А", докато за Ливорно сезона свърши.
Гълъбинов завърши кампанията с шест гола в 28 мача.

Карпи и Фрозиноне вече бяха спечелили промоция за Серия "А". Виченца, Болоня, Специя и Перуджа постигнаха победи и си гарантираха местата между трето и шесто място, като заедно с Авелино и Пескара ще определят третия тим, който ще се изкачи в калчото.

Перуджа и Пескара и Авелино - Специя са четвъртфиналните двойки, а победителите излизат срещу Болоня и Виченца в полуфинални сблъсъци. Победителите ще играят финал в два мача и победителя ще бъде третия отбор, който ще играе в Серия "А". Според регламента при две равенства, напред продължава отборът с по-предно класиране в редовния сезон.

Модена и Ентела пък ще играят плейаут за оставане в групата. Тази вечер Читадела стана третия изпадащ тим след Бреша и Варезе.

Всички резултати от 42-ия последен кръг на Серия "Б"

Болоня - Виртус Ланчано 1:0
Бреша - Авелино 3:2
Карпи - Катаня 0:0
Читадела - Перуджа 0:2
Кротоне - Ентела 0:0
Латина - Модена 1:1
Специя - Бари 1:0
Пескара - Ливорно 3:0