Черно море с уверен успех в София седмица преди финала (видео)

Отборът на Черно море надви с 3:1 Славия в среща от предпоследния кръг на "А" група. Бакари отбеляза още в 7-ата минута, а Иван Коконов удвои в 14-ата. Жереми Манзоро вкара единствения гол за домакините в 89-ата минута, а Матиас Курьор оформи крайния резултат в 91-ата.

В 56-ата минута вратарят на столичани Марио Кирев получи директен червен картон за нарушение извън наказателното поле срещу автора на първото попадение.

Мачът бе атрактивен и с множество положения пред двете врати. Победата позволи на гостите поне временно да се изравнят с Левски на седмото място с по 50 точки. Следващата събота двата тима ще мерят сили във финала за Купата на България. "Белите" ще завършат сезона девети, като кръг преди края имат 40 точки.

Двубоят започна отлично за варненци и те бързо успяха да стигнат до гол. Това се случи след пробив на Себастиян Ернандес отдясно и прецизно центриране към Бакари, който с глава прати топката в мрежата. Седем минути по-късно Коконов и Бакари направиха отлично двойно подаване, което позволи на крилото да се измъкне зад бранителите и очи в очи с Кирев да го преодолее.

Чак в 20-ата минута Янис Карабельов отправи удар с глава, който попадна в очертанията на вратата на "моряците", но с лекота бе уловен от Александър Чанович. В 24-ата минута Ернандес стреля от фаул, кълбото рикошира в стената и заблуди Кирев, но вратарят все пак успя да боксира. Секунди по-късно Бакари пропусна добра възможност да отбележи трето попадение за тима си.

В 28-ата минута Манзоро изпълни отлично свободен удар от около 35 метра, но топката срещна напречната греда и излезе в аут. Малко след това отново Манзоро имаше възможност да се разпише, но ударът му с глава след центриране от корнер мина встрани от страничния стълб.

Положенията продължиха да се редят едно след друго и пред двете врати. В 35-ата минута атака по левия фланг на Черно море позволи на Курьор да центрира пред малкото наказателно поле, където Ернандес не успя да засече кълбото. 60 секунди по-късно Карлос Фонсека се отскубна от варненската отбрана и излезе сам срещу Чанович, но стреля неточно. В 42-ата минута сръбският страж успя да отрази шут на Владимир Семерджиев.

Гостите продължиха да доминират и след почивката и в 52-ата минута Марчин Бургхард можеше да се разпише след ефектно изпълнена странична ножица, но ударът му не намери очертанията на вратата. В 56-ата минута всичко за "белите" приключи, след като Кирев трябваше да спре Бакари с нарушение извън наказателното поле, за което получи червен картон. При извеждащия пас обаче останаха съмнения за засада на футболиста в зелено и бяло. Франк Мбарга отстъпи мястото си на резервния вратар Емил Петров, а нападателят на Черно море напусна терена с контузия след интервенцията на Кирев и на негово място в игра влезе Вилиян Бижев.

В 64-ата минута Коконов получи извеждащ пас, но този път Петров реагира по-бързо от своя колега и успя при излизането си извън наказателното поле да играе с топката и да я изчисти. В ответната атака играчите на Славия имаха две възможности за почетно попадение, но първо Чанович спаси изстрел на Фонсека, а след това пропуск от отлична позиция направи Радослав Василев. Последваха два неточни удара на Манзоро, а пред другата врата пропуск направи Коконов. В 74-ата "моряците" за пореден път бяха близо до трети гол, но силен шут на Коконов срещна тялото на Бижев и страничният рефер отсъди засада. Две минути след това Петров спаси с една ръка опасен удар на Бургхард.

В следващите минути полският халф отново се размина с попадение, а за "белите" същото за четвърти път в мачa стори Манзоро. В 85-ата минута Бижев получи подаване в наказателното поле, измъкна се от опеката на защитник на съперника и подаде на Ернандес, но колумбиецът стреля слабо и Петров направи поредно спасяване за само половин час игра.

В 88-ата минута Манзоро направи пробив в половината на съперника и подаде към Фонсека, чийто шут бе блокиран от бранител. Все пак секудни по-късно добрата игра на Манзоро даде резултат, крилото се пребори за топката, елегантно преодоля Чанович и се разписа за 1:2.

Това обаче не бе всичко в срещата. В оставащите до края минути варненци отново натиснаха и Коконов направи пореден сериозен пропуск, с което си навлече гнева на своя треньор Никола Спасов. В първата минута на добавеното време обаче Ернандес изведе Курьор в стрелкова позиция и нападателят с технично изпълнение пусна кълбото над Петров за крайното 1:3.