НСА с най-много титли на Националната универсиада

Състезателите на НСА спечелиха най-много отличия на завършилата Национална универсиада в Пловдив. Столичани завоюваха общо 54 златни, 34 сребърни и 24 бронзови медала. На второ място в подреждането се наредиха спортистите от Софийския университет, следвани от Университета за национално и световно стопанство.

Общо над 1300 студенти, представители на 32 висши училища, мериха сили през последните дни в 11 вида спорт в стартовете валидни за държавни студентски първенства.

Купите на победителите бяха връчени от президента на Асоциацията за университетски спорт "Академик" доц. Златко Джуров.

Преди финала на футболния турнир се състоя благотворителен мач между отбор на Община Пловдив и Академичен тим на АУС Академик, съставен от треньори по футбол и членове на УС на АУС Академик, завършил 4:2 в полза на пловдивчани. Министър Красен Кралев даде първия сингал на футболната среща, средствата от която ще отидат в помощ на студент от МГУ, страдащ от онкологично заболяване.