Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Голдън Стейт дръпна с 2:0 победи срещу Хюстън във финала на Запад

Победителят в редовния сезон Голдън Стейт надделя над гостуващия Хюстън с 99:98 и поведе с 2:0 победи във финалната плейофна серия в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Домакините пропиляха аванс от 17 точки през първото полувреме при 49:32, а на почивката двата отбора се оттеглиха при равенство 55:55.

Двубоят продължи оспорвано, но постепенно в четвъртата част Голдън Стейт успя да натрупа аванс, който 99 секунди преди края достигна 8 точки при 98:90 и всичко изглеждаше решено. Само след малко повече от минута Хъстън намали на 98:99, а 6,9 секунди преди края Джеймс Хардън овладя борбата под коша след неуспешна стрелба на Харисън Барнс и тръгна на бърза атака, но загуби контрол върху топката в полето на домакините и Голдън Стейт спечели.

Хардън направи отличен мач за гостите с 38 точки, 10 борби и 9 асистенции, а завърналият се след контузия на лявото коляно Дуайт Хауърд добави 19 точки и 17 борби, но и това не беше достатъчно за Хюстън.

За домакините МВП на сезона Стеф Къри се отличи с 33 точки и 6 асистенции, а Андрю Богът допринесе с 14 точки и 8 борби за Голдън Стейт, който се доближи само на две победи от класиране за финала в НБА за първи път от 1975 година.

Финален плейоф в Западната конференция на НБА (играе се до четири победи от седем мача):
Голдън Стейт - Хюстън - 99:98
* Голдън Стейт води с 2:0 победи в серията.