Областният управител на Перник отличи изявени ученици спортисти

Областният управител на Перник Ирена Соколова награди изявени ученици спортисти, спечелили призови позиции в национални и международни състезания. С грамота, плакет и значка бяха отличени единайсетокласничката от спортно училище "Олимпиец" Карина Василева, заела трето място - девойки до 20 год. кат. 72 кг в европейското първенство по самбо - Нови сад (Сърбия), съученичката й Александрина Миткова, класирала се трета в същото първенство, но в категория до 80 кг, спечелилата бронз отново в Нови сад десетокласничка от пернишкото спортно училище Виктория Павлова - девойки до 18 год.

Соколова отличи и третокласничката от СОУ "д-р Петър Берон" Фердина Николаева за спечеленото от нея трето място в европейско състезание по таекуондо - Италия, както и шестокласничката Ивана Николова от ОУ "Св. Константин Кирил Философ", класирала се първа на държавното първенство по таекуон-до. Бе награден и отборът на VI СОУ "Св.Св. Кирил и Методий", заел трето място в национален турнир по ръгби 5-7 клас. Отличените спортисти, заедно с още наградени ученици получават като подарък и пътуване до Рилския манастир, където игуменът на Светата обител ще отслужи специален молебен за бъдещите им успехи.

Снимка: viaranews.com