Калоян Иванов с 6 точки и 10 борби при победа на Трабзонспор в четвъртфиналните плейофи

Отборът на Трабзонспор, с българина Калоян Иванов в състава си, спечели първата среща срещу Дарюшафака като гост от четвъртфиналните плейофи на мъжкото баскетболно първенство на Турция. Играе се до две победи от три мача. Вторият двубой е на 23-и май.

Трабзонспор победи в драматичен двубой след две продължения със 79:76 (21:16, 15:16, 19:19, 10:14, 6:6, 8:5) точки. Редовното време завърши 65:65, а след първите пет минути отново имаше равенство в резултата - 71:71.

Калоян Иванов игра 23 минути като резерва и се отличи с 6 точки, 10 борби и 1 чадър.