Емелек взе минимален аванс в първи 1/4-финал за Копа Либертадорес

Еквадорският Емелек пречупи Тигрес де УАНЛ (Мексико) с 1:0 в първи четвъртфинал от турнира Копа Либертадорес. Единственото попадение за домакините вкара Милер Боланьос в 65-ата минута, който се възползва от чудесен пробив на Маркос Мондиани.

Домакините трябва да съжаляват за минималната си победа, защото създадоха много голови положения, но така и не успяха да се справят с отличната игра на мексиканския вратар Нахуел Гусман. Аржентинският страж направи четири уникални спасявания, а беше на път да отрази и головата атака.

Мондиани преодоля персоналния си съперник и влезе в наказателното поле, Гусман отрази изстрела му, но топката продължи назад, където до гредата чакаше Боланьос. Вратарят на домакините Естебан Дреер също се наложи да показва качества, но това стана в малко комична ситуация в края на мача, когато заедно с един защитник едва не си вкараха автогол.

Победата удължи серията на Емелек от победи в турнира, а също така направи още една забележителна тяхна поредица- 11 мача без допуснат гол. Треньорът им Омар де Фелипе обаче след края съжаляваше за контузията на крилото Анхел Меня, който получи мускулно разтежение. Тази травма в бедрото вероятно ще го извади от сметките за реванша другата седмица.

Останалите три мача в следващите дни са: на 21-и май Санта Фе (Колумбия)- Интернасионал (Бразилия) и Гуарани (Парагвай)- Расинг (Аржентина), и на 22-и май: Ривър Плейт (Аржентина)- Крузейро (Бразилия).