Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Фантастичният сезон на Ноле продължава - шампион и в Рим

Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович разби Роджър Федерер във финала на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 3 830 295 евро. Сърбинът победи за час и 15 минути швейцареца с 2:0 сета след 6:4 и 6:3 в отделните части и запази титлата си от Рим. Успехът е негов четвърти в италианската столица след 2008, 2011 и 2014 година. Номер две в света пък остана без трофей в Рим, след като загуби своя четвърти финал.

Джокович изигра най-добрия си мач от турнира и бе безкомпромисен, като не остави шансове на своя противник. 33-годишният му противник пък допусна и доста грешки, след които бе невъзможно да победи Ноле. Това бе двубой №39 между двамата, като Федерер има вече предимство само с 20 на 19.

Първият сет се движеше равностойно до 4:4, като при сервис на Джокович Федерер имаше предимство с 30:0. Последваха два бързи аса и 40:30 за сърбина, швейцарецът обърна и стигна до брейкпойнт, който бе първи в мача, но Джокович го неутрализира и взе подаването си, а при следващия гейм се стигна до пробив и съответно до спечелване на сета.

Вторият сет започна ударно за Джокович, който взе подаването си, проби своя съперник и след това поведе с 3:0. Последваха пет гейма, в които двамата най-добри тенисисти в света взеха своите подавания, но при 5:3 Джокович сервираше за титлата. Той не остави шанс на своя опонент и спечели 24-ата си титла от "Мастърс 1000" сериите.

Сърбинът влиза без загуба през сезона на клей в "Роланд Гарос", където мечтае за първи триумф в Париж. Титлата е общо четвърта през този сезон за Джокович, който вече спечели в Индиън Уелс, Маями и Монте Карло (б.а. - не взе участие в Мадрид).

Роджър пък ще трябва да чака поне още една година, за да се опита да завоюва в Рим една от малкото титли, които му липсват във витрината. Швейцарецът остана с 23-и титли от "Мастърс 1000", като вече изостава с една от Джокович и е на три от лидера Рафаел Надал, който има 27.

ДЖОКОВИЧ - ФЕДЕРЕР 2:0 (6:4, 6:3)