Ивайло Пеков спечели наградата за спортист на годината в УНСС

Майсторът на щеката Ивайло Пеков бе избран за спортист на годината в Университета за Национално и Световно стопанство. В сряда вечерта на специална церемония Пеков получи своята награда лично от кмета на район „Студентски“ Димитър Дилчев, който му пожела още по-големи успехи в един от най-трудните спортове и да играе финал на световното първенство по снукър срещу Рони О‘Съливан.

Специално подбрано жури обяви имената на победителите. 21-годишният Пеков спечели безапелационно приза в категория “Студент – спортист на годината”. Събитието се организира за четвърта поредна година от Студенстки съвет при УНСС и се осъществява под патронажа на Стати Статев – Ректор на УНСС.

Ивайло Пеков заслужи своя приз, след като е един от най-големите таланти в българския снукър. Той получи исторически шанс да представи страната ни на световното първенство по снукър в Шефийлд преди месец.

Ивайло Пеков е свързан и с още един исторически момент за българския снукър. Той направи първата българска серия от над 100 точки в официален турнир на Световното за аматьори в Латвия в края на 2013 година. През миналата година Ивайло Пеков завърши на девето място на европейското първенство.